Karosszériavédõ fóliázás elõnyei:
Kõfelverõdés elleni, láthatatlan karosszériavédõ fólia: | |
| |
Karbon mintájú és matt színû karosszériavédõ fólia: | |
|
Megjelenés és belátásvédelem LLumar autófóliával
Mindenki szebb autóra vágyik - ez a LLumar ablakfóliákkal megvalósítható! Nagy választékban érhetõek el autófóliáink, hogy Ön autójához a legjobb megoldást választhassa. A belátásvédelmet igénylõ ügyfelek szintén számíthatnak az ablakfóliára; számos film kapható akár 5%-os látható fényáteresztéssel is.
LLumar ablakfólia alapanyaga
A LLumar autófóliáknál felhasznált alappoliészter optikailag ultra-víztiszta, és a ragasztó mindennemû torzítástól mentes. A LLumar autófóliák standard nyomásérzékeny ragasztóval készülnek, amit védõbevonat fed. A karcálló bevonatréteg egy speciális dupla bevonat az ablakmozgás okozta karcolások megelõzése céljából. Különbözõ típusú LLumar autófóliák léteznek, mint pl. színezett, fémezett, „sputtered" filmek és újonnan kifejlesztett hõelnyelõ filmek.
A LLumar autófólia színezése
A színezés történhet a ragasztó színezésével vagy színezék felhasználásával. A ragasztójukban színezett filmek nagyon olcsók és gyenge minõségû termékek. A LLumar termékskála összes színes üvegfólia - rétege színezékanyag felhasználásával színezett. A színezési folyamat során a pigmenteket hõvel impregnálják a poliészter filmbe. A színezett üvegfólia rétegeket a látható fény szabályozására, vagy a hagyományos nagy teljesítményû filmek gyártásakor kombinálva az autófólia reflektivitásának csökkentésére használják.
A LLumar autófólia fémezése
Az autófóliák esetében a fémezésnek két fõ típusa van. Az egyik az alumínium használata, amit egy hengerben a felületre gõzölnek. Ezt színezett réteggel laminálják a látható fény tükrözõdésének elkerülése céljából, aminek jelenlétét a hatóságok is korlátozzák. A második típus a „sputtering", azaz katódporlasztásos kezelés kis reflektivitású NiCr-ötvözetekkel. Ennek az eljárásnak az eredménye a gyengén tükrözõ, erõsen hõvisszaverõ és tartós üvegfólia. A „sputtering" eljárás során elektromos töltésû gázrészecskékkel bombázzák a fémet, minek hatására molekulák szabadulnak fel. Ezek a molekulák lerakódnak a fóliára, és egymásra rétegezõdve igen vékony, erõs és optikailag precíz bevonatot képeznek.
Az autófóliákra vonatkozó szabályozások
Magyarországon az EGB 43. elõírásának és a 2005/84-es kormányrendelet értelmében autófólia a következõ korlátozásokkal helyezhetõ el a gépjármûvek üvegfelületein: